Emisionet

Opinion/ Çfarë u diskutua në samitin e BE në Tiranë?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:40 - 08/12/22 |
Opi Nion

Në emsionin “Opinion” të së mërkurës (7 dhjetor 2022) u fokusua tek tema “Çfarë u vendos në samitin e BE në Tiranë?”

Në pjesën e parë të emisionit, për rreth 57 minuta u diskutua për samitin e BE-Ballkani Perëndimor që u mbajt në Tiranë më 6 dhjetor.

Arsyeja e zgjedhjes së Tiranës për mbarëvajtjen e këtij samiti, çështjet e diskutuara, marrëveshjet e arritura dhe deklaratat e liderëve,  ishin pjesë e diskutimit me të ftuarit në emisionin “Opinion”.

Të ftuar në studio:

  1. Alba Alishani
  2. Gerta Zaimi
  3. Enita Mema
  4. Julian Zyla
  5. Luan Rama

Ne lidhje të drejtpërdretë:

  1. Olta Xhaçka
  2. Françeska Muço

Në pjesën e dytë të emisionit  “Opinion” u fol për çështjen e paketave roaming dhe vendimeve konkretet të marra në samitin e BE-Ballkani Perëndimor.

E ftuar në studio:

  1. Majlinda Bregu

Në pjesën e tretë të emisionit u transmetua një përmbledhje e reagimeve shtypit ndërkombëtar për samitin e zhvilluar në Tiranë.

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

Pas