-ARKIVA OPINION

CFARE KA NDODHUR ME TOM DOSHIN?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:49 - 04/03/15 |
root

Të ftuar:

Afrim Krasniqi
Fatos Lubonja
Fatos Hakorja
Kreshnik Spahiu
Mark Marku
Artan Hoxha

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=qHtIqHNj-gw” width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (5)

Shkruaj nje koment

 1. E degjova me vemendje videon e kesaj teme dhe me vjen çudi qe nuk u diskutua me shume se cilat jane provat qe lidhen midis te akuzuareve qe duan te vrisnin Tomen dhe deputetin e PD dhe porositesve qe njeher thuhet Ilir Meta, njeher kunati i Saliut etj etj. Pra ku jane provat qe vertetojne kete porositje (regjistrime bisedash, telefonash, videosh etj provat reale). Ndryshe, i gjithe proçesi qe nga regjistrimi i Doshit ndaj Bimes apo ato qe thote Toam vet jane thjesht nje spekullim. Ato qe thote Artan Hoxha sesi shpjegon me hollesi detajet e ndejkjes jane kot, pasi biseda mund te inçizohet me dhjetra here deri sa te dal mire por nuk ka vlere fare, nuk eshte prove kjo per te akuzuar porositesit. Ky gazetar qe padyshim mund te jet profesionit, ne kete tematike ja futi kot fare (kishte tendence te perkrahte Doshin). Kushdo i semur psigjik mund te dali dhe te thoj se me ka then X apo Y qe duhet te vrasesh X apo Y deputet.
  E dyta, si ka mundesi qe nje minister i brendshem takon nje njeri qe ka kerkuar te bej vrasje me pagese dhe nuk e arreston menjeher por e le te lire vetem se nje deputet i thote eshte nen besen time…çeshte ky deputet qe del mbi ligjin nen fjalen « Besë » dhe ky minister qe ka frike nga nje deputet ? Kjo eshte antiligjore, eshte turp te dalesh ta tregosh neper media. Menjeher pas informimit, policia duhet te ndalonte personin dhe te zbardhte çeshtjen.
  E treta, Lubonja ka te drejte kur thote qe gjithçka behet per para, ketyre po u ngushtohet rripi i fitimi per shkak edhe situates se keqe financjare te emigranteve ne njeren krah dhe asaj te mbrendeshme ne tjetrin. Vendi po rron vetem nga borxhi i jashtem, çka do te thote se brenda nje kohe te shkurter (2-3 vjet) do te kemi skenarin grek…
  E fundit, Kreshniku kishte te drejte kur tha « ne skemi klase politike por nje llum », ai parlament eshte i mbushur me njerez qe normal duhet te ishin nen rehabilitim psikologjik pasi jane shume te semur. Bravo Krasniqi, nje person me integritet dhe i pergatitur!
  Mjer ju qe jetoni atje ! Mos u joshni se kini nje pasuri pasi ne nje vend te infektuar nga krimi, droga apo injoranca heret apo von edhe ju do te jeni viktim ! Nese ju shoqeri civile nuk krijoni nje levizje te qytetareve te NDERSHEM sa me shpejt do tju shoh te merrni plaçkat dhe te emigroni !

 2. shum i vononi videot,stafi i opinion duhet ta shohi kete,top channel eshte pak me ndryshe ne lancimin e videove…

 3. Une po kap vetem nje “patologji ” per persona qe marrin papritur pushtet ,Si do ta spjegonit qe dikur keta pa pushtet aq sa i nderonin mbathjet vetem nje here ne 15 dite ,sot nderojne kostumet tre here ne jave ??????????

Pas