-ARKIVA OPINION

RASTI DOSHI, TE GJITHE TE DYSHUAR!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:49 - 10/03/15 |
root

Të ftuar:

Fatos Lubonja
Eni Çobani
Enkeleid Alibeaj
Andrea Stefani
Preç Zogaj
Mentor Nazarko

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=tn-88vaweT8″ width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (5)

Shkruaj nje koment

  1. NJE ZAKON, QE DUHET ” KRASITUR”.

    Ndjek vazhdimisht median Shqiptare c’do dite.Vleresoj gazetaret,debatonjesit,shtypin, gazetat,po keshtu dhe T. Klanin. Ajo qe me shqeteson ngaqe eshte me dekada nje gafe e pa durushme,qendron ne faktin se z.Fevziu, lejon, nuk ndalon, ndeprerjen qe i behet diskutantit pa kriter, ne c’do 4-9 sekonda..
    Fevziu ndoshta mburet qe kerleshen ne nje sekonde debatonjesit, i duket talent kjo pune.
    Realisht kjo gangrene arin te behet edhe nje mikrokrim.Ngaqe kur deklarohet nje e vertete,dikush nderhyn edhe qellimisht, se ajo E VERTETE,nuk i pelqen.Plus qe eshte c’edukate e madhe ti nderhysh tjetrit kur diskuton.Pse me ndekombetaret nuk nderhyjne shqiptaret,por respektojne diskutantin? Pse mos behet ligj, Ne te njejten sekonde nuk flasin asnjehere, 2,3 o me shume diskutante,por vetenm ai qe ka fjalen.Ne se Fevziut nuk i arin koha, le ta shjtoje programin ne disa dite.Ky zakon, ky mekat,ky hyq i poshter,duhet krasitur.Pershendetjet e mia.

  2. Kurre para 1990 nuk do ta besonim se nje gazetar I kohes se demokracise , do te ishte vrasesi I cultures tone . Ne enderuam ne lirine ,ne shtypin real pa genjeshtra dhe manipulime , por fatkeqesisht keto koncepte te enderuara jane shume shume larg . Njerezit te etur per liri dhe mendim politik fatkeqesisht u bene sot gjykuesit me te keq te kesaj politike . Por kjo orkester e cakerdisur politike , kishte nevoje per nje dirigjent . Bingo – u gjende ti dhe mbas 23 vjetesh e sheh se cke gatuar me emisionet e tua . Urejtje – Klithma per rrevansh kur ne ja kishim haruar nocionit gjakmarje , Me emisionet e tua , dhe me analiste qe nuk I zgjodhi njeri , dhe as mbaruan ndonje shkolle speciale per kete pozicion vollet vrer per cdo gje qe ju rrethonte . Qellimi yt : te pasuroheshe me ane te saj . Dhe qellimit ja ke aritur persosmerisht . Sot populli im , yti , joni vuan nga sindroma e shkaterimit mendor dhe fizik . Te ftoj te shohesh neser demostraten e PD dhe perseri bej emission , se te duhen me shume pARA , Packa se neser miqte etu dhe te gjithe horat e rrugeve , do te kene bilanse per te cilat vetem nje gjyq popullor munt te te ndaloje . Turp . Nuk kam frike , ti ke email tim , mund te me kontaktosh

  3. Blendi ! Mjaft na cate trapin! Me Lubon e Precin e me shkerdhatat e tjera, qe fton ne emision! Ti,Blendi do te kesh pergjegjesi ,per kete qe po ben! A je ne gjendje te kuptosh, qe po ndihmon ne percarjen e shqiptareve! Gazetaria, eshte nje ane, por ajo qe mbetet eshte fruti! Mban ere mocal dhe poshtersillek Blendi!

Pas