-ARKIVA OPINION

A NDIHEMI TE SIGURT ME TAHIRIN?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:05 - 26/02/15 |
root

I ftuar:

Saimir Tahiri – Ministër i punëve të brendshme

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=hk2bOqesRiI” width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (17)

Shkruaj nje koment

 1. Problemi eshte se ne nuk ndergjegjesohemi kurre si popull, kjo gjendje nuk u krijua nga dje sot, por ka 25 vjet qe ne nuk kemi shtet. Ky minister i keq apo i mire po mundohet dhe po ben dicka pozitive. Nuk mund te beje mrekulli dhe te spastroje gjithe policine nga miqte, te pa aftet etj. Ky e ka filluar mbare ta vazhdoje e ta rregulloje me mire akoma kush do vije pas tij. C’do person ka bindjet e tij politike por i zoti eshte ai qe pavaresisht bindjeve eshte objektiv.
  Per nje 1 vit e gjysem u c’montua lazarati, laboratore etj etj. Per punen e Bankierit Santo besoj eshte pak e komplikuar situata dhe asnjeri nuk ka informacion per lidhjet qe ekzistonin. (amerikanet vrane presidentin Kenedi per konflikt interesash)

 2. Po i afrohem te 60-tave po njeri me te te pacipe e me rrenacak, konkuron vetem me edverin…Njeri i ullet qe genjen kaq paturpesisht, nuk me kishin zene syte ndonjehere……Nje person genjeshtar eshte niveli me i ulet i nje shoqerie.. Te mendosh se ne na komandojne rrenacake qe fryhen si gjeli maje plehut, eshte vertet tragjike !

 3. Une, ne tere jeten time, nuk paskam pare nje minister, i cili nuk ka lidhje me asgje ne kete bote!
  Per ta thene me nje term te bute, ky eshte mjerim!!!

 4. çfar po thu o pallavesh! T’u vra bankieri mu ne mes te Tiranes e nuk u gjet as edhe nje gjysem gjurme…tritol nga te kater anet e rruges e cdo dit. Apo jeni mesu ju pallaveshat me retorika katunaresh.

 5. Ministri Tahiri duket me i miri nga te gjithe qe kane pasur qeverit postkomuniste, puna eshte se padyshim ka akoma ne radhet e policise njerez te paafte qe jane te lidhur me politiken dhe, ashtu siç ka deputet, kryetare bashkish e komunash, prokuror e gjykates, eshte shume e veshtir ti heqesh pasi futen me telefona njerezit qe e drejtojne ate, keshtu sistemi nuk çmontohet aq kollaj. Qe policia te bej punen e saj duhet te jet ne harmoni me prokurorin, gjykaten, sherbimin informativ dhe padyshim me qytetarin i cili eshte informatori kryesor. Per aq kohe qe nuk do te ndryshoj gjendaj ekonomike dhe socio-kulturore ne sensin pozitiv, gjithnje do te kemi rritje te veprimeve ilegale çka çon ne vendosjen e nje shteti policor e diktatorial pasi futemi ne nje rreth vicioz…Megjithat duhet then bravo ministrit Tahiri per punen qe ka ber deri me tani dhe mund te themi pa frik qe eshte ministri me i sukseshem i qeverise Rama!

 6. Qe ka probleme ka dhe nuk diskutohet ne polici, por ky minister po punon.
  Gati te gjithe ata qe kryejne krime kapen shume shpejt dhe ka permiresim dhe ne drejtim automjetesh. Te mos harrojme qe policia ishte e degraduar fare. Te shohim si do heci ne te ardhmen.

 7. Policia nuk eshte ne krye, perseri ka gjera qe nuk jane perfunduar me sukses:
  1. Zyrtaret e SHISH qe pergjojne te tjeret dhe qe merzisin njerezit e thjeshte nuk vihen para drejtesise
  2. Zyrtaret e larte te korruptuar si te Firmave te Ndertimit, etj kane llogari bankare jashte shtetit dhe askush nuk can koken
  3. Pronaret e llotarive qe jane gambling vazhdojne e pasurohen me para jo legale.

 8. Blendi eshte fytyra me ndyte ne Shqiperi! Ketu behet fjale do te vendosim shtetin e fisit-tribu apo shtetin europian! Blendi me Sandrin zgjedhin shtetin e vicidolit se ketu vjedhin lirshem! por Blendi te tera lahen ne kete bote se une nuk besoj ne boten e pertejme! Prisni beni durim dhe do te shihni fundin tuaj! Botoni komentin!

 9. Ky do kapur me dru e me ja bo kurrizin me te but se barkun. Nuk ka mundesi qe nje mi qenefi te genjej ne ket menyre sikur te jemi idiota.
  O Saimir, ne te pafsha rruges do te hyj me shpulla o legen, o palaço bur(r).

 10. hahaha qeka bo mledhja e te degjenerumve ktu eeeee.vazhdoni ne avazin tuj se eshte ceshtje mentaliteti puna juj edhe gjithcka nderrohet por mentaliteti jo.ose si i thojn tironcat e vjeter Katunar turi pa rruar qytetare nuk behesh kurre pa i ndrru 20 lekure.apo kuksi ri ka bo ndryshime ka qit trenin ne rrug makine

 11. Ky minister nuk eshte vetem idiot por edhe mashtrues. Nuk do te ndigjoje asgje.
  Eshte shefi i krimit dhe i patytyre. Mjere populli per ke votoi.

Pas