Aktualitet

Sondazhi, publiku zgjedh politikanen më të bukur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:21 - 27/10/15 |
b.f

TIRANË – Publiku ka votuar për politikanen më të bukur në vend në një sondazh të publikuar në Opinion.al. Sondazhi ka qendruar 24 orë online, ndërkaq gazetari Blendi Fevziu ftoi publikun të votonte gjatë emisionit “Të bukura dhe të pushtetshme” mbrëmë në Klan. Rezultatet janë surprizuese. Në një listën me 11 politikane shqiptare, votuesit me 45.6 të votave kanë zgjedhur Grida Dumën si politikanen më të bukur. Siç tregon edhe tabela bashkëngjitur znj. Duma ka marrë vota sa të gjitha politikanet e tjera sëbashku. Deputetja socialiste Esmeralda Shkjau renditet e dyta, si politikanja më e bukur. Të tjerat ju ftojmë t;i shihni vetë i keni në tabelën e mëposhtme.

Rezultatet e sondazhit: Politikanja me e bukur!

1. Arta Dade 3.8 %
2. Blerina Gjylameti 5.2 %
3. Esmeralda Shkjau 19.4 %
4. Grida Duma 45.6 %
5. Jorida Tabaku 3.8 %
6. jozefina Topalli 7.4 %
7. Klajda Gjosha 1.1 %
8. Majlinda Bregu 7.7 %
9. Mesila Doda 6 1.6 %
10. Mimi Kodheli 2.5 %
11. Silva Caka 1.9 %

 

Esmeralda-Shkjau

foto: Deputetja socialiste, Esmeralda Shkjau

KOMENTO (6)

Shkruaj nje koment

Pas