Aktualitet

Gjyqi i imamëve, a po kërcënohen dëshmitarët?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:44 - 27/10/15 |
b.f

TIRANË- Edhe këtë të martë seanca në ngarkim të imamëve të Unazës së Re nuk është mbajtur. Ata akuzohen se kanë rekruar ushtarë për ISIS. Dy dëshmitarët e thirrur nga akuza kanë refuzuar sot të japin dëshminë e tyre në sallën e gjyqit. Hamide Dumani dhe Agim Ndregjoni, motër e vëlla nuk pranuan të flisnin për historinë e tyre me imamët. Kujtojmë se bashkëshorti i Dumanit është vrarë në luftimet në Siri dhe ka dyshime të forta se ai ishte rekrutuar nga imamët. Prokurorët e konisderonin dëshminë e Hamide Dumanit si shumë të rëndësishme për vertetimin e akuzave ndaj imamëve. Por diçka po ndodh, ka dyshime se dëshmitarët po kërcënohet për të mos treguar të vertetat.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas