Emisionet

Opinion/ Kush do të jetë kandidati i PD-së për Tiranën?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:24 - 02/12/22 |
Opi Nion

Në emisionin “Opinion” të së enjtes (1 dhjetor 2022) u trajtua tema “Kush do të jetë kandidati i PD-së për Tiranën?”

Në pjesën e parë dhe të dytë të emisionit ishin të ftuar shtatë kandidatët e primareve të Partisë Demokratike në garën për Bashkinë e Tiranës.

Ata shpalosën në mënyrë më të detajuar platformën e tyre politike për Bashkinë e Tiranës, ndërsa iu përgjigjën dhe pyetjeve të dy gazetarëve Baton Haxhiu dhe Redi Shehu.

Të ftuar në studio:

  1. Belind Këlliçi
  2. Gert Bogdani
  3. Ilir Alimehmeti
  4. Adriana Kalaja
  5. Enkeleida Fejzo
  6. Fatmir Merkoçi
  7. Julian Deda
  8. Baton Haxhiu
  9. Redi Shehu

Ndërkohë, në pjesë e tretë të emisionit “Opinion”, në historitë e së enjtes u fol për mënyrën se si ngrohen shqiptarët në një kohë të krizës së energjisë botërore.

Në “Opinion” u transmetua një material i realizuar në kompaninë “ClimaLine” ku inxhieri Aurel Neza në një intervistë të shkurtër, shpjegoi për llojet e kondicionerëve që mund të  përdoren për të kursyer energji.

Emisionin e plotë të “Opinion” mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

Pas