-ARKIVA OPINION

NDARJA E MAQEDONISE!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:35 - 22/10/14 |
root

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=MhRSjkJqKtc” width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (4)

Shkruaj nje koment

  1. Eshte e kjaret se asnjeri prej analisteve ne emision nuk kan njohuri per zhvillimet ne Maqedoni. Nje prej gabimeve te medha qe perseriten her pas here, eshte se VMRO-ja na qenka e lidhur me Bullgaret. Kjo ne fakt nuk eshte e vertete, sepse Gruevski e ndroi kahjen e partise duke e orientuar kah Beogradi, dhe duke ju larguar Sofise. Pastaj vet maqedonasit kan simpati te madhe ndaj serbeve, dhe neveri ndaj bullgarve. Maqedonasit asnjeher nuk do te pranojne te bashkohen me Bullgarine, dhe biles ne Bullgari ata jan nen represion.

    Sa per Ali Ahmetin, ai eshte marioneta e pushtetin, qe e sjellin kah te duan. Nuk pyet kush Ahmetin a ta ndajme a te mos e ndajm Maqedonine, nuk eshte ascfar faktori ne politike. Maqedonasit tallen me inkompetencen intelektuale dhe politike te tij dhe te partise te tij.

Pas