Sport

I skadoi kontrata me Barcelonën, Messi humb nga 100 mijë euro çdo ditë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:35 - 11/07/21 |
Opi Nion

Lionel Messit po i kushton shumë para skadimi i kontratës me klubin e Barcelonës.

Futbollisti argjentinas, sipas L’Equipe, po humbet çdo ditë nga 100 mijë euro që prej 30 qershorit, duk humbur kështu përfitimet e kontratës.

Në pritje të lajmeve të reja se nëse Messi do të rinovojë apo jo me blaugranat, PSG vijon të qëndrojë pas dere për të tentuar goditjen dhe për ta marrë argjentinasit në Paris.

Megjithatë më shumë për këtë çështje do të mësohet vetëm pas Kupës së Amerikës që do të luhet sot.

Pas