Kronikë

“Jeni mirë, qetësohuni”/ Aksident në Levan, 46-vjeçari dhe familja…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:51 - 11/07/21 |
Opi Nion

Një aksident është regjistruar mëngjesin e sotëm në aksin Levan-Tepelenë, ku mbeti i lënduar drejtuesi i automjetit 46-vjeçari Maksi Hebeja. Ngjarja ndodhi rreth orës 07:15, në fshatin Buzmadh.

Nga pamjet shihet automjeti i cili ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në spital. Qytetarë të rastit janë ofruar dhe i kanë dhënë ndihmën e shpejtë 46-vjeçarit dhe familjarëve, duke u përpjekur t’i qetësojnë. “Jeni shumë mirë qetësohuni”, dëgjohet të thotë një qytetare teksa përpiqet t’i ndihmojë të lënduarit.

Gjithashtu edhe ambulanca ka mbërritur në vendin e ngjarjes ndërsa u ka dhënë ndihmën e shpejtë të lënduarve. Ndërkohë,  dyshohet se shkak për aksidentin mund të jetë bërë përgjumja e drejtuesit të automjetit.

Pas