Kronikë

Video/Dalin pamjet, ja si u prangosën grabitësit në TiranëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:32 - 25/06/22 |
Opi Nion

Ky është momenti kur disa agjentë civilë të policisë vunë në pranga 3 nga 4 personat e akuzuar për vjedhje në bashkëpunim në kuadër të operacioni “Kompleksi”. Operacioni u zhvillua në zonën e Astirit, në Tiranë.

Siç duket në këtë video amatore, grabitësit janë nxjerrë nga makina e tyre, janë shtrirë në tokë dhe po prangosen nga punonjësit e Policisë.

Njëkohësisht me prangosjen, efektivet sigurojnë edhe makinën që vihet në lëvizje.

Grabitësi i katërt u arrestua në një zonë tjetër, ndërsa një person që i ka ndihmuar, banues në Kavajë, është shpallur në kërkim.

Operacioni u finalizua nga Komisariati nr. 6 dhe Policia tha zyrtarisht se janë dokumentuar disa grabitje në një kompleks pallatesh, në zonën e Unazës së Re.

Leonard Zuna, Mirjon Muslia, Elsaed Maqinaj dhe  Izmir Xhauri dyshohet se kanë vjedhur sende të ndryshme në banesën e një shtetasi, si dhe një automjet tip “BMW” të po të njëjtit person, që më pas e kanë shitur.

Gjithashtu, më datë 22 Qershor po në të njëjtën zonë dyshohet se kanë vjedhur sende personale në një automjet./Tv Klan

Pas