Aktualitet

Vendimi/“Vrasje me dashje indirekte”, gjykata jep masën për Arjan TasenBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:30 - 05/08/22 |
Opi Nion

Gjykata e Vlorës ka pranuar kërkesën e prokurorisë dhe ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për ish-efektivin e policisë Arjan Tase, i cili vrau me skafin e tij voëlushen 7-vjeçare Jonada Avdia.

Prokuroria ka e kategorizuar këtë ngjarje si vrasje me dashje indirekte, parashikuar nga neni 76 i kodit penal./Opinion.al

Pas