Aktualitet

Vatër e madhe zjarri në Novoselë, bllokohet aksi nacional


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:21 - 07/09/21 |
Opi Nion

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në fshatin Panaja. Raportohet se dy vatra të mëdha zjarri kanë përfshirë një zonë me pyje dhe shkurre në komunën Novoselë të Vlorës.

Zjarri ka përparuar me shpejtësi duke djegur një sipërfaqe të madhe me bimësi duke bllokuar bllokuar rrugën e vjetër nacionale Vlorë-Fier.

Zjarrëfiksja ndodhet në vendngjarje dhe po punon për të vënë flakët në kontroll./Opinion.al

Pas