Aktualitet

U kap me armë, kokainë dhe marijuanë, arrestohet 49-vjeçari shqiptar në ItaliBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:38 - 14/11/22 |
Opi Nion

Një 49-vjeçar shqiptar është arrestuar mbrëmjen e së shtunës në Umbertide të Italisë.

Shqiptarit iu gjetën armë, municion dhe 1 kg marihuanë dhe doza të tjera kokaine.

Sipas mediave italiane, 49-vjeçari u pikas nga forcat e policisë pasi frenoi në mënyrë të papritur ndërkohë që po qarkullonte pranë patrullave.

Ndërkohë gjatë kontrollit të shtëpisë së tij iu gjetën dhe tre-katër doza kokainë, rreth njëqind gramë marijuanë dhe armë e kalibrit 6, e mbushur dhe gati për qitje.

Shqiptari ka ushtruar të drejtën e tij për të mos iu përgjigjur pyetjeve të policisë gjatë arrestimit./Opinion.al

Pas