Rajoni

Tërmet në Kretë, çfarë raportuan mediat greke


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:35 - 06/07/21 |
Opi Nion

Një tërmet i shkallës Rihter 4.2 është regjistruar gjatë mbrëmjes në Kretë të Greqisë.

Bëhet me dije nga mediat greke se lëkundjet ndodhën rreth orës 23:40 të darkës dhe kishte një fokus prej 22 km, ndërsa epiqendra ishte në jug të Heraklionit.

Sipas Institutit Gjeodinamik, thellësia fokale ishte 15.3 km. Fatmirësisht nga tërmeti nuk ka pasur dëme materiale, apo persona të lënduar./Opinion.al

Pas