InstaBIZ

Almeda për vuajtjen 16-orëshe gjatë lindjes së vajzës: Tolga hoqi dorë…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:47 - 06/07/21 |
Opi Nion

Lindja e Efehan, djalit të Almeda Abazit dhe aktorit të njohur turk, Tolgahan Sayisman, nuk ka qenë aspak e lehtë, edhe pse pritja e ëmbël ishte një nga periudhat më të bukura për çiftin.

Pak pas lindjes, prindërit e vogëlushit u përballën edhe me një ndërhyrje të vështirë kirurgjikale, e cila i trishtoi edhe më shumë, por fatmirësisht gjithçka shkoi për mrekulli. Tani Efehan është një djalë i madh i shëndetshëm që është gati të kujdeset për motrën e sapolindur, Alina.

Por siç duket edhe lindja e vajzës nuk paska qenë më e lehtë për Almedën. Të gjithë vuajtjen dhe pritjen e gjatë, bukuroshja shqiptare e ka ndarë me publikun përmes një videoje në YouTube, ku rrëfen ndër të tjera edhe për dorëzimin e Tolgës, pas kësaj shtatzënie.

Shtatzënia me Efen ishte më e lehtë, por me Alinën jo. Nuk dilja dot nga shtëpia për shkak të pandemisë. Më përzihej, doja të flija gjithë kohën, kisha rrathë të zinj poshtë syve, u shëmtova shumë” – thotë ndër të tjera Almeda.

Almeda zbuloi ndër të tjera edhe se Tolga kishte dëshirë të kishin edhe një fëmijë të tretë, por pas vuajtjeve të saj për plot 16 orë para lindjes së Alinës, ai hoqi dorë nga kjo kërkesë.

“Tolga po mendonte për një fëmijë të tretë, derisa pa lindjen e Alinës. Më tha ‘më vjen keq për ty, nuk do të të lodh më, e mbyllim historinë e fëmijës së tretë”.– përfundoi bukuroshja shqiptare./Opinion.al

Pas