Etiketë: termet

Tërmeti/ 1 miliard euro për rindërtimin

Tërmeti/ 1 miliard euro për rindërtimin

Një miliardë euro janë akorduar nga Bashkimi Europian për të ndihmuar rindërtimin në Turqi. Ky lajm është dhënë nga Presidentja e Komisionit Evropian në Konferencën e Donatorëve pas tërmetit shkatërrues ...

Tërmet në Ekuador, ka viktima

Tërmet në Ekuador, ka viktima

Një tërmet me magnitudë 6.9 Rihter ka shkundur mesditën e së shtunës Ekuadorin duke shkaktuar të paktën 4 viktima dhe dhjetëra të lënduar. Sipas të dhënave nga shërbimi sizmologjik epiqendra ...

Faqe 1 nga 14 1 2 14