-Jetë dhe Stil

Temperatura deri në 31 gradë, parashikimi i motit për ditën e sotmeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:16 - 12/09/22 |
Opi Nion

Vendi ynë në pjesën e parë të ditës do të ketë një mot me kthjellime në zonat bregdetare dhe të ulëta, por që zonat malore do të ketë kalim të pakta vranësirash. Ndërsa pjesa e dytë e ditës i bën më të dukshme vranësirat, ku më të fokusuara do të jenë në verilindje të vendit, por nuk do të ketë reshje shiu.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 31°C.

Era do të fryjë në det mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim deri në 4 ballë.

 

Pas