Kryesore

Reciprociteti, Rama: Kosova të dialogojë dhe Serbia të bashkëpunojë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:35 - 21/09/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me reciprocitetin e targave me Skosovës dhe Serbisë.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, kreu i qeverisë thotë se duhet të garantohet shmangia “bumerangu“ i ngrirjes së konfliktit.

Rama thotë më tej në reagimin e tij se BE duhet të ndërmjetësoj dialogun, Kodova të vijojë dialogun dhe Serbia të bashkëpunojë.

„Kosova e ngre problemin me plot të drejtë.Tani që problemi të zgjidhet dhe reciprociteti i targave të garantohet duhet shmangur bumerangu i ngrirjes së konfliktit në këtë pikë (siç ndodhi me tarifën 100%).Duhet që Kosova të dialogojë, Serbia të bashkëpunojë, BE të ndërmjetësojë“,-shkruan Rama.-Opinion.al

Pas