Aktualitet

Rastësia/ 2 vite më parë, në të njëjtën orë ra tërmeti me magnitudë 5.8


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:02 - 21/09/21 |
Opi Nion

Lëkundje tërmeti tronditën pasditen e sotme disa qytete të vendim. Nga tërmeti me magnitudë 3.8 të shkallës Rihter me epiqendër 6 km në Jug të Klosit, nuk raportohet për dëme materiale apo persona të lënduar.

Por, tërmeti i sotëm i orës 16:04 korrespondon me orarin e tërmetit të dy viteve më parë në 21 shtator të vitit 2019 në orën 16:09 minuta me magnitudë 5.8 të shkallës Rihter me epiqendër në detin Adriatik, i cili shkaktoi dëme materiale.

Në vitin 2019 është regjistruar tërmeti tragjik i 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 qytetarë si dhe u shkaktuan dëme të mëdha materiale./Opinion.al

Pas