Politikë

Qytetari-Bashës: 14 vite votova PS, më 25 prill do votojë për PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:12 - 12/04/21 |
Opi Nion

Kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi sot takime elektorale në Njësinë 8 në Tiranë. Basha iu kërkoi qytetarëve që në zgjedhjet parlamentare të votojnë PD, pasi sipas tij, është e vetmja forcë politike që ka plan konkret për të rritur ekonominë e vendit.

Gjatë takimeve, kreu i PD u takua dhe me një socialist, i cili i shprehu mbështetjen e tij. Ai tha se ka votuar PS për 14 vite, por më 25 prill do të votonte PD.

Qytetari : 14 vjet ja kam dhënë votën, është koha për t’i dhënë drejtim për të shkuar vota ku e ka vendin.

Lulzim Basha: Është koha për ndryshim. Të falënderoj nga zemra! Nuk do të zhgënjejmë as ty, as një socialistë të ndershëm që votojnë për Shqipërinë.

Qytetari: E paçi faqen e bardhë!

Lulzim Basha: Në fund fare besnikërinë e kemi ndaj Shqipërisë./ Opinion.al

Pas