Bota

COVID-19 në Itali, 358 viktima dhe mbi 9 mijë raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:09 - 12/04/21 |
Opi Nion

Italia vijon të raportojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me idje se në harkun kohor të 24 orëve kanë humbur jetën nga koronavirusi 358 persona.

Po ashtu, janë shënuar dhe 9,789 raste të reja me COVID-19 nga 190,635 teste të realizuara. Që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 114,612 viktima dhe 3,779,594 raste të reja.

Numri i personave të shëruar në 24 orët fundit ka arritur në 18,010 pacientë./ Opinion.al

Pas