Aktualitet

Protesta/ Berisha: Akt i kthesës së madhe të popullit opozitar, betejë që nuk ndaletBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:21 - 14/11/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha në një dalje për mediat nga selia blu këtë të hënë është ndalur te protesta e opozitës e 12 nëntorit.

Berisha deklaroi se protesta ishte fillimi i një beteje që nuk ndalet deri në përmbysjen e regjimit të Ramës.

“Jam para jush për të shprehur falënderimet, mirënjohjen për ata qindra mijëra, burra e gra nga Tirana , por edhe nga të katër anët e Shqipërisë që me praninë e tyre në protestën më madhështore që Tirana ka njohur në gjithë historinë e saj, firmosën aktin e kthesës së madhe të popullit opozitar, inauguruan fillimin e një beteje e cila nuk ndalet më deri në përmbysjen e sistemit monist. Derisa sa shqiptarët të votojnë të lirë njësoj si qytetarët europianë, derisa shqiptarët të mos villen nga një qeveri që nuk ka ligj dhe as moral. Deri sa shqiptarët të mos varfërohen dhe mjerohen nga muaji në muaji dhe të mos mbetet popull i gomoneve sic i ka shndërruar Edi Rama. Protesta e 12 nëntorit dridhi themelet e një monizmi që bazohet në vjedhjen  e votës, fondeve publike, të pasurive publike  nga Edi Rama. Bazohet në frikën shantazhin drogën dhe krimin. Ishte masazhi më i shkëlqyer që qytetarët u dërguan shqiptarëve kudo që janë. Ata u dërguan atyre mesazhin e shpresës të besimit e fitores. Protestuesit u dërguan kancelarive të Europës dhe botës se krahas një narkoshteti të instaluar në vend”, tha ai.

Pas