Emisionet

“Opinion”/ Çfarë po ndodh në Kosovë?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:19 - 23/12/20 |
Semiljana Azizi

Mbrëmjen e së martës është diskutuar në “Opinion” për zhvillimet politike në Kosovë, ku Gjykata Kushtetuese ka marrë një vendim për ta quajtur të paligjshme qeverinë e Avdullah Hotit. (22.12.2020­)

Diskutimi për çështjen e Kosovës në pjesën e parë dhe në pjesën e dytë është zhvilluar me 5 të ftuar në studio dhe 2 lidhje live.

Të ftuar në studio:

  1. Baton Haxhiu
  2. Preç Zogaj
  3. Agim Nesho
  4. Kreshik Çollaku
  5. Ardi Nurellari

 

Në lidhje live:

  1. Vigan Qorrolli
  2. Blerta Dalloshi

Në pjesën e tretë është transmetuar një dokumentar prej 30 minutash. Dokumentari me titull “30 vjet liri besimi në Shqipëri” është i realizuar nga Këshilli Ndërfetar./Opinion.al

Pas