Emisionet

Opinion, 29 dhjetor/ 12 personazhet e 2022-it!Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:00 - 30/01/22 |
Opi Nion

Në emisionin “Opinion” të 29 dhjetorit 2022 ishin të pranishëm 12 personazhet për këtë vit të cilëtë kanë dhënë kontributin e tyre në fusha të ndryshme.

Për zgjedhja e tyre si personazhe është bërë nga emisioni “Opinion”

Në studio ishin të pranishëm Luiza Gega, Neritan Ceka, Osman Stafa, Megi Doçi, Robert Neçaj, Gresë Krasniqi, Pranvera Musta, Marsela Çibukaj,  Altin Veshti, Blenid Këlliçi.

Një nga personazhet e viti 2022 ishte dhe ministrja e Jashtme Olta Xhaçka. Në pjesën e parë të emisionit u transmetua dhe një intervistë e saj me mandola Bregasin për arritjet e Shqipërisë në arenën ndërkombëtare.

Personazhi 12 ishte Florjan Açkaj, i cili përfaqësonte grupimin “Diaspora për Shqipërinë e Lirë”.

Në pjesën e tretë u transmetua e plotë intervista e ministres Xhaçka.

Pas