Aktualitet

Nuk deklaroi 60 mijë euro kur ishte deputet, policia kallëzon Myslim Murrizin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:07 - 05/01/22 |
Opi Nion

Sektori i krimit ekonomik në Policinë e Shtetit ka kallëzuar në prokurori ish-deputetin, Mysmyl Murrizi. Ky i fundit akuzohet për fshehje të pasurisë në kohën kur ka qenë deputet në Kuvendin e Shqipërisë.  Hetimet kanë nisur për një shumë prej 60 mijë eurosh të padeklaruar po ashtu edhe për pastrim parash.

Mësohet se Drejtoria e Krimit Ekonomik kërkon nga Prokuroria e Tiranës, që të regjistrojë procedimin penal ndaj Myslim Murrizit, të dyshuar për kryerjen e veprës penale, ‘Fshehje e të ardhurave’, dhe ‘pastrim i i produkteve të veprës penale’, nene këto të parashikuara në kodin penal./Opinion.al

Pas