Politikë

Ngjarjet në Fier dhe Nikël, Salianji: Qeveria i përdor këta llumra në zgjedhje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:43 - 24/10/21 |
Opi Nion

Deputeti i PD Ervin Salianji ka reaguar pas dy ngjarjeve të fundit, ku një 57-vjeçar u qëllua për vdekje në Fier, ndërsa në Nikël një biznesmen akuzoi se u dhunua dhe u grabit brenda banesës së tij.

Përmes një publikimi në rrjetet sociale Salianji shprehet se rendi publik po degradon çdo ditë e më shumë, pasi qeveria I përdor elementët kriminalë në zgjedhje dhe ata sot ndihen zotër të vendit.

“Për fat të keq gjëndja e rendit publik degradon çdo ditë e më shumë!

Askush nuk ndihet i sigurt për familjen, biznesin, fëmijët. Vrasjjet e tipit mafioz si ajo në mes të qytetit në Fier janë shtuar, tmerri i ngjarjes së Krujës vendos kujën për gjithçka i ka ndodhur familjes së një biznesmeni, tregon mungesë e çdo lloj frike nga shteti!

Qeveria i përdor keta llumra në zgjedhje dhe ata sot ndihen zotër të vendit që mund te prodhojne gjithçka përtej imagjinatës!

Qeveria jo vetëm është e paaftë të mbrojë jetën, pronën dhe rendin por reagimet e saj janë të vobekta duke i kaluar ngjarjet si normalitet

Qeveria duhet te mbaje pergjegjesi, krahas pasigurise social-ekonomike, shqiptaret sot nuk kanë as siguri publike”, shkruan Salianji./Opinion.al

 

Pas