Kronikë

Dëshmitar në gjyqin ndaj Shullazit, çfarë thoshte Nazmi Çangu


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:20 - 24/10/21 |
Opi Nion

Nazmi Çangu denoncoi publikisht dhunën dhe grabitjen brenda banesës së tij mbrëmjen e së shtunës, pak pas mesnate.

Por ndër të tjera mësohet se biznesmeni në fushën e mobilerisë ka qenë gjithashtu një prej dëshmitarëve në procesin gjyqësor ndaj Emiliano Shullazit në vitin 2016. Çangu ka pohuar atëherë se njihte Ylvi Beqajn, të cilit i kishte dhënë para borxh.

“Dje u paraqitën në Gjykatën e Krimeve të Rënda dëshmitarët Nazmi Çangu, Sali Caka dhe noterja Drita Pepi. Shtetasi Nazmi Çangu pohoi para gjykatës se e njihte Ylvi Beqjan dhe se i kishte dhënë atij një shumë parash borxh. Çangu pohoi para Gjykatës se kishte komunikuar vetëm 2-3 herë me Beqjan. Dëshmia e tij ishte mjaft e shkurtër, saqë u pohua vetëm çështja e borxhit që Beqja i kishte marrë atij”, shkruhej në media asokohe.

Lidhur me ngjarjen e mbrëmshme policia  ka sekuestruar aparatin celular të biznesmenit dhe ka administruar dëshminë e tij në lidhje me karakteristikat fizike të autorëve apo dyshime të tij./Opinion.al

Pas