Kronikë

Tiranë/Shitje dhe përdorim i kokainës në lokal, 7 persona në pranga


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:27 - 24/10/21 |
Opi Nion

Shtatë persona kanë rënë në prangat e policisë, një është proceduar dhe një tjetër është shpallur në kërkim pas një operacioni plicor të koduar “Klientët”. Mësohet se personat në fjalë ishin përfshirë në një aktivitet të trafikut të kokainës në një nga lokalet e kryeqytetit.

Lokali në menaxhimin e shtetasit M. S., punonte 3 ditë të javës në kundërshtim të aktit normativ, pas orës së lejuar policore si dhe në bashkëpunim dhe me stafin e këtij lokali kryenin aktivitetin e kundërligjshëm të përdorimit dhe shitjes së lëndëve narkotike.

Gjatë kontrollit të ambientit, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan një sasi dozash me lëndë narkotike kokainë, e ndarë në doza.

“Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Shqiponja”në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se një lokal në rrugën “Gjin Bue Shpata”, qëndronte i hapur pas orës policore dhe ishte përshtatur si ambient për përdorim dhe shitje të lëndëve narkotike, kanë organizuar dhe finalizuar operacion policor të koduar “Klientët” në kuadër të të cilit bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve: M. S, 39 vjeç, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, dhe “Prishja e qetësisë publike” (menaxheri i lokalit); D. C, 24 vjeç, M. B, 25 vjeç, E. Xh, 23 vjeç, L. K, 20 vjeç, për veprën penale “Prodhim dhe shitje të narkotikëve” (banakier të lokalit); G. M, 28 vjeç, për veprën penale “Prodhim dhe shitje të narkotikëve” (klient i lokalit), pasi gjatë kontrollit fizik iu gjet një sasi me lëndë narkotike kokainë; B. H, 30 vjeç, për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, “Goditje për shkak të detyrës”, “Kanosja për shkak të detyrës” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të policisë së rendit publik” (klient i lokalit) . U procedua në gjendje të lirë një 32-vjeçar për veprën penale “Moskallëzim i krimit” (staf i lokalit).Si dhe u shpallën në kërkim dy shtetas”, njoftoi policia./Opinion.al

Pas