Aktualitet

Ndryshimet në qeveri pas ikjes së Lleshaj,Basha:Rama po bën miqtë ministra


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:35 - 16/12/20 |
Semiljana Azizi

Kreu i opozitës ka reaguar për emrin e Bledi Çuçit, të sugjeruar nga Rama, i cili pret dekretimin nga Presidenti i Republikës si Ministër i Brendshëm.

Sipas Bashës nëpërmjet një njoftimi në llogarinë e tij në “Facebook”, Rama tashmë po i bën miqtë ministra.

Familjet shqiptare vuajnë krizën e rëndë ekonomike dhe shëndetësore, Rama e ka mendjen ti bëjë ministra miqtë dhe të afërmit e tij.”- ka shkuar Basha.

Ndërkaq nuk ka lënë pa përmendur edhe dhunën e policisë në protestë ndërsa Rama u fotografua në një qendër tregtare në New York.

Policia përdor dhunë ndaj të rinjve, Rama paguan charter dhe bileta klasi të parë për shopping në dyqanet luksoze në New York. Shqipëria ka nevojë për një qeveri që kujdeset për njerëzit dhe jo për veten e saj. Durimit i ka ardhur fundi! Është koha për ndryshim”, thotë ndër të tjera kreu i opozitës.

Postim i plotë:

Familjet shqiptare vuajnë krizën e rëndë ekonomike dhe shëndetësore, Rama e ka mendjen ti bëjë ministra miqtë dhe të afërmit e tij. Policia përdor dhunë ndaj të rinjve, Rama paguan charter dhe bileta klasi të parë për shopping në dyqanet luksoze në New York. Shqipëria ka nevojë për një qeveri që kujdeset për njerëzit dhe jo për veten e saj. Durimit i ka ardhur fundi! Është koha për ndryshim./Opinion.al

 

Pas