Aktualitet

Ligji për rritjen e gjobave ndaj bizneseve, nul


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:14 - 28/10/15 |
b.f

TIRANË- Nishani ka kaluar në heshtje ligjin “Për procedurat tatimore në Republikën e Shqipërisë”. Edhe pse ligji u votua në Parlament më 23 shtator Nishani nuk e ka dekretuar dhe as nuk e ka kthyer për rishqyrtim në Parlament. Sipas Kushtetutës ai kishte 20 ditë afat për të shqyrtuar ndryshimet. Brenda kësaj kohe, ai mund ta kthejë ligjin, duke e quajtur antikushtetues, ose mund të firmosë dekretimin e tij. Një tjetër mënyrë është kalimi në heshtje. Por edhe ligji është dekretuar në heshtje edhe nuk është botuar në Fletoren Zyrtare. Pa botim, ligji nuk është i aplikueshëm.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas