Sport

Kejdi Bare shkëlqen në fitoren e Espanjol ndaj Real Madrid


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:47 - 03/10/21 |
Opi Nion

Një nga protagonistët e ndeshjes mes Espanyol dhe Realit të Madritit, ka qenë futbollisti i Kombëtares shqiptare të futbollit, Keidi Bare.

Espanyol arriti të merrte një fitore të rëndësishme ndaj Real Madridit. Ndeshja përfundoi me rezultatin 2-1.

Ka qenë Tomas që shënoi për Espanyol në pjesën e parë dhe Aleix Vidal në minutën 60, ku një pjesë të meritës e ka edhe asist i Bares. Ndërkohë për Real Madrit shënoi Benzema, që ngushtoi rezultatin.

Nga e gjithë mesfusha e Espanyol, mesfushori shqiptar është i vetmi që nuk u ndërrua nga trajneri Vicente Moreno.

Pas