Kryesore

Bullgari/ Detaje tronditëse nga aksidenti: Një nënë u gjet me dy fëmijët në krahë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:25 - 23/11/21 |
Opi Nion

“Përpara derës së mesit të autobusit është gjetur një grua e djegur me dy fëmijë në krahë, ndoshta binjakë” . Këto detaje prekëse vijnë nga mediat bullgare, të cilat po rapoortojnë për aksidentin tragjik të autobusit me udhëtarë nga Maqedonia e Veriut.

Ndërkohë një nga të mbijetuarit i tha kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev se një shpërthim i fuqishëm u dëgjua.

Ndërkohë, drejtori i Drejtorisë së Përgjithshme Siguria nga zjarri dhe mbrojtja e popullatës, kryekomisioneri Nikolaj Nikolov në një intervistë për mediat vendase është shprehur se dy janë shkaqet kryesore të tragjedisë me 45 viktima në Bullgari.

Një problem teknik ose gabim njerzor i shoferit, këto janë dy pistat ku po hetojnë autoritetet bullgare..

Ndër të tjera ai thekson se numri i saktë i viktimave do të dalë pas largimit të trupave, pasi aktualisht duhet dhe të konfirmohet nëse gjatë udhëtimit ka pasur transferim të udhëtarëve nga një autobus në tjetrin./Opinion.al

Pas