Aktualitet

Berisha: Rama e Basha hynë në një lojë të rrezikshmeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:33 - 23/11/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha, është në një takim me demokratët në Burrel, në kuadër të turit të “Foltores” që po zhvillon në qytetet e vendit.

Më 11 dhjetor do të rithemelojmë PD dhe pluralizmin politik shqiptar”,tha Berisha, duke shtuar se 11 dhjetori vjen në Shqipëri, si data e kurorëzimit të mrekullisë së dytë më të madhe shqiptare, që nga 1990, rithemelimin e PD-së.

Berisha tha se më 11 dhjetor Edi Rama do të marrë një goditje të fortë.

Edi Rama merr më 11 dhjetor goditjen më të fortë që ka marrë në këto vite. Rama dhe pengu i tij Lulzim Basha, është futur në lojën më të rrezikshme në 30 vitet e fundit, do të arkivohet në arkivën e turpit të këtij vendi”,-tha Berisha./Opinion.al

Pas