Aktualitet

Hiqen çadrat në sheshin “Skënderbej”, zhvendoset vaksinimi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:44 - 23/11/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se vaksinimi në sheshin “Skënderbej” do të zhvendoset në qendrat shëndetësore.

Mësohet se çadrat, të cilat qëndrojnë prej 8 muajsh në shesh do të hiqen më 25 nëntor. Nga kjo datë ekipi i vaksinimit dhe mjekëve do të jenë në shërbim në qendrat shëndetësore dhe në stadiumin “Air Albania”.

Vaksinimi në sheshin “Skënderbej” zhvendoset pranë qendrave shëndetësore

Shërbimi i vaksinimit pranë pikës së përqendruar në sheshin “Skënderbej” në Tiranë do të transferohet pranë qendrave shëndetësore si dhe pikës së vaksinimit të përqendruar në stadiumin “Air Albania”.

Duke filluar nga dita e enjte, datë 25 Nëntor, ekipi i vaksinatorëve dhe mjekëve do të jetë në shërbim pranë qendrave shëndetësore si dhe në Stadiumin “Air Albania”, aty ku do të vijojë ÇDO DITË vaksinimi antiCOVID.

Për të kryer vaksinën #antiCOVID, kontaktoni mjekun tuaj të familjes.

Vaksinimi anticovid është i hapur për fëmijët 12-15 vjeç me frenim të imunitetit si dhe për çdo qytetar mbi 16 vjeç. Aktualisht po kryhet edhe doza e tretë e vaksinës antiCOVID, sipas rekomandimit të mjekut të familjes”-njofton ministria./Opinion.al

 

Pas