Kryesore

Berisha: Nënkryetarët e PD dhe Sekretari i Përgjithshëm të japin dorëheqjenBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:47 - 23/11/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha iu ka kërkuar edhe njëherë dorëheqjen nënkryetarëve të PD dhe Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi.

Nga Burreli, Berisha iu bëri thirrje demokratëve që të shkojnë tek zyra e kryetarit të Këshillit Kombëtar dhe të verifikojnë firmat e delegatëve që kanë firmosur formularët për thirrjen e Kuvendit Kombëtar më 11 dhjetor.

“Mbështetja juaj do të rithemelojë Partinë Demokratike dhe pluralizmin. 11 dhjetori vjen në Shqipëri si data e kurorëzimit të mrekullisë së dytë më të madeh shqiptare që nga viti 1990. Ata që menduan se erdhi fundi i pluralizmit në Shqipëri, se narkoshteti do të jetë e ardhmja e shqiptarëve gabuan rëndë. Edi Rama merr me 11 dhjetor përgjigjën më të hidhur. Pengu i tij, Lulzim Basha i cili është futur në lojën më të rrezikshme në 30 vitet e fundit do të arkivohet në arkivat e turpit të historisë së këtij vendi. Këto kanë qenë vite shumë të vështira për ne, ku ju u varfëruat, fëmijët tuaj u larguan nga vendi, ku krimi dhe droga bëjnë ligjin në parlament, qeveri e këdo duke kërcënuar çdo ditë jetë njerëzish. Opozita me të gjithë përpjekjet tuaja për shkak të një dështaku u kthye në një aleat të narkoshtetit. Lulzim Basha është bërë varrmihësi i shpresës sepse atij nuk i besojnë. Demokratët kaëndashur 1000 mijë herë t’i besojnë atij edhe pse nuk ishte në lartësinë e duhur. Edi Rama merr mandatin e tretë. Tani  u kërkoj të shtroni një pyetje: Çfarë ka ndodh me ne? Shkaku i të gjitha shkaqeve është vota. Unë ftoj socialistët të shtrojnë një pyetje: Kur ka votuar PS për herë të fundit? Nga viti 2009 PS nuk ka njohur votë.Ngrihet nga gjumi dhe i thotë krushka je emëruar ministër. Në 2017 ky dhunoi masivisht dhe në 2021 përdori metodat famëzeze të sigurimit të patronazhistëve. Pengkryetari në vend që të na ftonte në shesh për të mos u larguar nga aty deri kur të merrnim votën, u ndry në shtëpi dhe më pas vrapoi pas karriges së tij. Lulzim Basha ke borxhe të jashtëzakonshme demokratëve. Emëroi 60% të kryesisë, duke shkelur statutin me dy këmbë.  Kjo kryesi në një akt të turpit historik vendosi të thërrasë anti-kuvendin. Jam këtu për t’i bërë thirrje çdo anëtari të kryesisë se janë të rinj të politikë dhe duhet të korrigjojnë gabimin e tyre.  Sa më shpejt jepni dorëheqjen, bashkohuni në Kuvendin e 11 dhjetorit.  Ndaj i kërkoj sekretarit të Përgjithshëm, nënkryetarëve jepni dorëheqjen, mos rrini si skllevër”-tha Berisha./Opinion.al

Pas