Kryesore

Basha-Spiropalit: Mburret tavolinave se nxori 5 mln euro si drejtoreshë doganash


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:36 - 25/10/21 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe ministrja për Shtetin dhe Parlamentin Elisa Spiropali, kanë vijuar replikat në seancën e Kuvendit.

Teksa Spiropali mohoi raportet e cituara nga kryedemokrati, ku ndër të tjera Shqipëria renditej e fundit në Evropë për sundimin e ligjit, Basha e akuzoi ministren se përmes aferave korruptive ka përfituar 5 milionë euro kur mbante postin e drejtoreshës së doganave.

 “Halli i parafolëses qenkan proceset në PD nuk ka njeri në botë që nuk e kupton se çfarë rrote i ka zënë për bishti këta. A ka hall më të madh se rritja e çmimeve, sesa prindërit gjyshërit pasi paguajnë faturat nuk ju ngelet më shumë se për bukën dhe pak djathë. Kush ka 8 vite në pushtet dhe nuk ka rritur pensionet, pot ka rritur vetëm taksat dhe faturat e energjisë. Kush mburret tavolinave se vetëm si drejtoreshë doganash nxori 5 milion euro. për njërin thonë ka 200 milion euro, OSBE. Që të rrimë drejt dhe të flasim drejt raporti i BRE u ka thënë atë që iu ka thënë Ohihr që bletë vota dhe krijuat sigurimin e shtetit, patronazhistët. Sa për rajonin nuk jemi ne  që e futëm Shqipërinë në këtë rajon, por jeni ju. Meqë ju këtë konsideroni rajonin e mirë i bëftë mirë hallva në Egjipt,” tha Basha./ Opinoin.al

Pas