Kryesore

Rama takon kryeministrin bavarez: Do të punojmë për fuqizimin ekonomik e tregtar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:41 - 25/10/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama është takuar me homologun bavarez, Markus Soder.

Kreu i qeverisë ka postuar  një video në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, një video nga momenti i takimit me Soder.

Rama e konsideron Soder një mik të Shqipërisë në rrugën drejt BE dhe thekson  se do të shtohet bashkëpunimi me Bavarinë në shumë fusha.

“Takim me Kryeministrin e Bavarisë, Markus Söder, një aleat i vendosur i Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në rrugëtimin europian, me të cilin do të punojmë për fuqizimin e marrëdhënieve ekonomike e tregtare mes Bavarisë e Shqipërisë”, shkruan Rama./ Opinion.al

Pas