-ARKIVA OPINION

ARRESTIMET E IMAMEVE!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:00 - 17/03/14 |
root

Të ftuar:

Ilir Hoxholli – Kryetar Shtetëror i Kulteve

Agim Baci – Gazetar

Ergys Mertiri – Sociolog

Mark Marku – Pedagog UT

Mustafa Nano – Gazetar

Fatos Lubonja – Analist

[youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=2yFHl6bFaS4″ width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (4)

Shkruaj nje koment

  1. Pershendetje.
    Me vjen keq dhe turp kur shikoj dhe lexoj artikuj te ketille, aqe me teper kur i lexoj ne mediat e huaja. Sulltan Murati e arrite qellimin e tij 500vite mbas pushtrimit te trojeve Shqiptare , arriti ta percaj kombin tone. Vertet esht nje turp qe Shqiptaret klasifikohen ne listat e zeza te botes per terrorisem..

  2. feja e vertete sjell paqe dhe tolerance respekt per njeri-tjetrin kjo qe diskutohet nuk eshte fe eshte politike dhe ata qe vrasin ne emer te saj kudo qofshin me apo pa shami por me kravate firmato nuk kane as bese e as fe.po mjere kujt i mbushin mendjen po pse o njerez Kurani thote qe te denosh nje 15 vjece me vdekje se i qenka kundervene zotit apo e thote bibla qe prifti te perdhunoje femijet?nuk duhet kurre te lejojme qe kjo fryme qe te urresh fene etjetrit te hyje ne familjet tona.ata qe bejne keto gjera qe na bejne vec keq ne imazhin e vendit le te rrine atje ku jane .Nje pyetje per te gjithe:kur takon nje shok ose shoqe te re diku dhe te pelqen biseda me te kyjt i ka shkuar ne mend ta pyese tjetrin se cfare feje i perket.Jam shume i sigurte se askujt sepse eshte e parendesishme.Po pse ckujtoni se ata te medhenjte e botes nuk e dine se ceshte islam e ceshte terrorizem apo nuk e dine ata sot mbas kaq vitesh ne marredhenie me ta se sa besimtare jemi ne shqiptaret.Ata po deshen kapen pas mizes dhe bejne buall po ne te rrime urte se nuk ka ngelur siria ne lufte pre mosnderhyrjes tone po thuaj mjere fukarenjte tane qe i genjejne me lek e marrin me qafe edhe femijet e vet

  3. Eshte e tmerrshme qe perdoren fjale “rekrutim” “updatuar”….. Si ja bejn njerzit qe nuk dine anglisht???

    Keni nevoj te beni nje emision per humbjen e gjuhes Shqipe qe eshte per te ardhur SHUME keq!!!

  4. Po degjoj me sh vemendje emisionin e dhe jam edhe kesaj here sh sh dakort me pikepamjet dhe mendimet e Fatos Lubonjes

Pas