-U tha në Opinion

Alimehmeti: Nuk ika jashtë vendit, qëndrova dhe dua të drejtoj TiranënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:28 - 01/12/22 |
Opi Nion

Në emisionin “Opinion” kandidati i primareve të PD Ilir Alimehmeti deklaroi një nga arsyet që i është futur garës brenda selisë blu.

Alimehmeti tha se një nga arsyet është edhe që të menaxhoj qytetin, gjë e cila sipas tij ka munguar në vitet e fundit dhe për këtë arsye shprehur sigurinë se do të jetë kandidat i PD në zgjedhjet e 14 majit për Bashkinë e Tiranës.

“Përditë ne jetojmë në këtë Tiranë, e shohim si harrohet trashëgimia e saj kulturore. Ose marr rrugën jetoj jashtë me bashkëshorten time, ose marr kalamajtë shkoj jashtë, ose vendos të bëj këtë që po bëj dhe të përpiqem të ndryshoj një qytet që është i pajetueshëm dhe të administroj një qytet ashtu siç kam administruar shëndetësinë.-tha Alimehmeti./opinion.al

Pas