-U tha në Opinion

Bogdani: Kandidoj sepse besoj që e fitoj Tiranën  Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:29 - 01/12/22 |
el ida

Gert Bogdani ka treguar në emisionin “Opinion” arsyet që e shtynë të jetë pjesë e primareve të PD për Tiranën.

Ndërsa ka listuar argumentat e tij, Bogdani te mbylli me fjalinë: “Kandidoj sepse besoj që e fitoj Tiranën”.

“Kandidoj sepse Tirana është qyteti ku jam rritur, ku dua të rris fëmijët e mi. Kandidoj sepse ma kanë kërkuar demokratë dhe qytetarë. Kandidoj sepse mendoj që ky qytet mund të bëhët ende, nëse ka vullnet dhe vizion. Edhe pse pranë pikës së mokthimit, Tirana mund të bëhet dhe nuk ka kohë për të humbur.  Nuk është qyteti ku Veliaj dhe Rama të pastrojnë paratë e krimit duke e kryer këtë qytet në lavatriçen e parave të pista në Shqipëri. Kandidoj sepse besoj që e fitoj Tiranën”, tha Bogdani. /Opinion.al

Pas