-U tha në Opinion

Merkoçi: Nuk do të lejoj që të valëvitet flamuri i LGTB-së në bashkinë e TiranësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:35 - 01/12/22 |
el ida

I pyetur në studion e emisionit “Opinion” për platformën dhe vizionin e Tiranës në menaxhimin e Tiranës, kandidati i primareve Fatmir Merkoçi tha se ai mendon për një decentralizim të njësive bashkiake, ndërsa cilësoi se sipas tij marrja e bashkisë është rrëzim i Edi Ramës.

Ndër të tjera, avokati tha se në platformën e tij, është moslejimi i flamurit të LGTB-së në bashkinë e kryeqytetit.

Fatmir Merkoçi: Ajo që është kryesorja, do të bëj që, në qoftë se deri më sot kam kërkuar që individuale dhe permanente minimumin jetik, po të jem kryetar bashkie do ta kërkoj në mënyrë institucionale sepse nuk mund të pranoj që një qytetar i qytetit tim të marri 4 mijë Lekë të vjetra asistencë, dhe ajo që është më kryesorja, duke qenë se i përkas të djathtës konservatore, nuk do lejoj në mënyrë kategorike që të valëvitet apo të vendoset flamuri i LGBT-së në Bashkinë e Tiranës.

Blendi Fevziu: Nuk do të lejosh?

Fatmir Merkoçi: Jo! Unë i besoj dhe i falem Zotit, kombit dhe familjes. Për këto 3 gjëra nuk e diskutoj fare, të gjithë më njohin dhe e dinë shumë mirë, qoftë të majtë apo të djathtë, që jam njeriu më i pakorruptueshëm në këtë vend. Nuk shkel mbi parimet, nuk shkel mbi varrin e të parëve, nuk shkel mbi gjakun tim që e kam derdhur në mes të Tiranës, nuk shkel mbi vuajtjet dhe sakrificat e popullit të Tiranës. /Opinion.al

 

Pas