Aktualitet

Vrasja e 8-vjeçarit në Fier/ Rama: Të jepet vendimi më ekstrem për autorin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:35 - 17/11/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë në një konferencë për mediat për ngjarjen horror që tronditi mbrëmjen e djeshme Fierin, ku u vra në mënyrë monstruoze një fëmijë 8-vjeçar nga fqinji i tij, Klodian Çallamani, i cili e rrëmbeu atë, e goditi fatalisht me lopatë në pjesën e pasme të kokës dhe më pas trupin e groposi në oborrin pas shtëpisë.

Nga aeroporti i Rinasit, Rama tha se e gjithë shoqëria është tronditur nga ngjarja e djeshme teksa iu shprehu ngushëllimet prindërve dhe familjarëve.

“ Siç të gjithë e keni marrë lajmin e ndodhisë tragjike të pasdites së djeshme në Fier, e gjithë shoqëria është tronditur dhe mbetet e pa ngushëllueshme për prindërit për familjen e të afërmit, humbja e vogëlushit Mateo. Ajo çka nuk e bën më të lehtë peshën e kësaj humbje në mendjen e zemrën e nënës, babait, familjes, por sidoqoftë pritet me padurim, është verdikti më ekstrem i drejtësisë mbi barbarin i cili falë reagimit të menjëhershëm dhe identifikimit dhe kapjes nga policia gjendert sot prapra hekurave. Kjo është një nga ato ngjarje që të lë pa fjalë dhe duke shqyrtuar imtësisht gjatë mbrëmjes së djeshme të gjithë rrjedhën e ngjarjes si dhe profilin e autorit mbetet shija e tmerrshme e asaj që ka ndodhur” tha Rama./Opinion.al

Pas