Bota

Vladimir Putin merr dozën e dytë të vaksinës kundër koronavirusit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:36 - 14/04/21 |
Opi Nion

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka marrë dozën e dytë të vaksinës kundër COVID-19.

Bëhet me dije se Putin është vaksinuar me vaksinën “Sputnik V”, teksa ka inkurajuar edhe njëherë rusët që të vaksinohen.

Lajmi është bërë i ditur nga agjencia e lajmeve, Interfax duke cituar burime pranë Kremlinit.

Kujtjmë se muajin e kaluar më 22 mars presidenti Putin mori dozën e parë të një prej tre vaksinave kundër COVID-19 pa dhënë shumë detaje dhe pa shpërndarë foto dhe video. Pas vaksinimit mediat postuan një foto të presidentit rus me duart në ajër në shenjë fitoreje.

Fotoja pas marrjes së dozë së parë të vaksinës

Pas