Aktualitet

Vizita e fundit si President, Meta pritet me ceremoni shtetërore nga Vjosa OsmaniBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:44 - 22/07/22 |
Opi Nion

Presidenti, Ilir Meta ka nisur vizitën zyrtare në Kosovë, e fundit me detyren e Kreut të Shtetit.

Meta është pritur fillimisht me ceremoni shtetërore nga Presidentja Vjosa Osmani.

Në vijim ai do të takohet edhe me kryeministrin Albin Kurti, Kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca, Kryetarin e Bashkisë së Prishtinës, Përparim Rama dhe liderë të partive politike të Kosovës.

Ndërkohë ne ora 10:45 te dy Presidentet do te zhvillojnë një konference shtypi.

 

Pas