Aktualitet

Video/ Von der Leyen mbërrin në Tiranë, pritet me ceremoni shtetërore nga RamaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:51 - 27/10/22 |
Opi Nion

Presidentja e Komisionit Europian, Von der Leyen ka mbërritur në Tiranë. Ajo është pritur nga kryeministri Edi Rama me ceremoni shtetërore në aeroportin “Nënë Tereza.”

Kjo vizitë e Von der Leyen vjen në kuadër të turit të vizitave që po zhvillon në Ballkanin Perëndimor.  Më herët ajo ndodhej në Kosovë, ndërsa një ditë më parë, presidentja e KE-së ishte në Maqedoninë e Veriut.  Pas vizitës në Tiranë, të premten Von der Leyen do të jetë në Bosnje Hercegovinë dhe Serbi.

Vizita e saj në Ballkan përmbyllet ditën e shtunë në Mal të Zi.

Pas