Bota

Video/ Tërmeti i fuqishëm në Turqi, si u përjetua live në televizion


               Publikuar në : 21:46 - 24/01/20 |
Opi Nion

Turqia Lindore është goditur nga një tërmeti me magnitudë 6.8 ballë, duke lënë pas viktima, qindra të plagosur dhe dëme të konsiderueshme materiale.

Lidhur me situatën e rëndë, kanë reaguar autoritetet turke të cilat janë shprehur se ekipet e kërkim shpëtimit ndodhen në terren për të ndihmuar qytetarët.

Ndërkohë, në rrjetet sociale qarkullon edhe një video, ku shihet sesi lëkundjet ndihen “live” në televizion. Personat të cilët ndodhen në studio “lëkunden” nga tërmeti, i cili zgjat për disa sekonda./ Opinion.al

Pas