Aktualitet

VIDEO/ Rama publikon pamje nga punimet në rrugën e Arbrit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:33 - 26/05/21 |
Opi Nion

Kryeministri, Edi Rama e ka nisur këtë mëngjes duke publikuar pamje nga Rruga e Arbrit.

Në një postim në Facebook, Rama ka publikuar një video nga rruga mes maleve, bukurive te natyrës, tuneleve, një pjesë e së cilës ka përfunduar, ndërsa një tjetër ende është duke u punuar.

Krahas videos kreu i qeverisë shkruan: “Mirmëngjes,  dhe nga rruga e Arbërit, ju uroj një ditë të mbarë”.

Kujtojmë se gjatë fushatës elektorale, kryeministri Rama inspektoi punimet në këtë rrugë, ku theksoi se me përfundimin e Urë së Vashës dhe me ndihmën e bypassit të Murrizit, i gjithë aksi i rrugës së Arbrit do jetë i lidhur.

Rruga e Arbrit do të shkurtojë kohën e lidhjes së Dibrës me Tiranën, do të lehtësojë transportin e qytetarëve./Opinion.al

Pas