Aktualitet

Video/Këshilla e Berishës: Xhelozia shkatërron dashurinë, prandaj me karar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:40 - 28/11/20 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha është një nga politikanët që ka spikatur për karizmën e tij. Jo vetëm energjik në diskursin politik, por edhe  pikant në batuta që përdor për kampin politik kundërshtar.

“Mos harro asnjëherë, është e vërtetë që dashuria lind xhelozinë por xhelozia shkatërron dashurinë. Prandaj me karar se qëllimi yt është të kthehesh aty nga dole.”-thotë Berisha në Kuvend.

Në një nga fjalimet e tij në parlament, Berisha ka përdorur raportin dashuri- xhelozi për të shpjeguar në fakt një situatë politike. Dhe kjo gjetje e tij ka shkaktuar jo pak reagime e të qeshura  në kuvend./ Opinion.al

Pas