Aktualitet

Publikohen fotot e rralla të Adem Jasharit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:44 - 28/11/20 |
Opi Nion

Përveç ditës së pavarësisë së Shqipërisë, 28 nëntori shënon dhe ditën e lindjes së komandantit legjendar në Kosovës, Adem Jashari.

Sot në rrjetet sociale,  janë shpërndarë në rrjetet sociale foto të Adem Jasharit ku shihet i veshur kuq e zi.

Adem Jashari ka veshur një bluzë të kuqe me shqiponjën e zezë. Jashari ka lindur më 28 nëntor të vitit 1955 në Prekaz të Skenderajt. Me vendim të ish-presidentit të Kosovës, Fatmir Sejdiu, Adem Jashari është nderuar me titullin Hero i Kosovës./ Opinion.al

Pas